Müşterilerinizin Sitenize Gelmesini Sağlamanın Yolu Adana

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

 

Müşterilerinizi hedef alan çevrimiçi içeriğin, düzenli olarak ziyaret etmelerini sağlamaları için farklı taktikler kullanabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturdunuz. Harika! Sorulması gereken sonraki soru şudur; “Bir ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başardığınızda, onu bir daha gelmeye nasıl ikna edeceksiniz?”

 

Kuşkusuz, tüm ziyaretçilerin geri gelmesini beklememelisiniz, ama müşterilerin ve potansiyel alıcıların gelmesini isteyebilirsiniz. Bu nedenle, sitenizde yayımladığınız makaleler ve diğer içerikler, faaliyet alanınızla ilgili, ilginç, iyi hazırlanmış ve güncel olmalıdır. İçeriğin özenle hazırlanmış olması, sitenize arama altyapıları aracılığıyla erişilmesini kolaylaştırır.Müşterilerinizin web sitenize geri gelmesini sağlamanın 7 yolu şunlardan oluşuyor:

 

Kısa süreli indirimler yapın: İnternet kullanıcıları indirimlere bayılır ve müşteriyi çekmenin en iyi yolu satış yapmaktır. Kısa süreli ve dinamik bir içeriğe sahip indirim dönemleriyle müşterilerin ilgisini çekin. Ancak onlara, indirim için, örneğin 3 aylık bir süre tanırsanız, alışveriş yapmaktan vazgeçebilirler. Kullanıcılarınız indirimdeki ürünlerin sürekli değiştiğini bilirse, sitenizi düzenli olarak ziyaret etmeye başlayacaktır. Yaptığınız indirimlerde yaratıcı olun. Örneğin, doğrudan fiyat indirimi yapmak yerine onlara bir hediye vermeyi düşünebilirsiniz.Gündemdeki konulardan ve eğilimlerden faydalanın: İnternet kullanıcıları genelde haberlerde yer alan ilginç konuları çevrimiçi olarak takip eder. İşletmenizde güncel bir hikayeye bağlantılara yer verirseniz, ziyaretçileri web sitenize çekmeyi başarabilirsiniz. Örneğin, önemli bir vergi düzenlemesinin ardından, muhasebecinize siteniz için bir makale hazırlatıp bu düzenlemenin müşterileriniz ya da yerel işletmeler üzerindeki etkilerini sunabilirsiniz. Buradaki önemli husus, bir konu üzerinde görüş bildirirken dikkatli olmanız gerekliliğidir.

 

 

Bilgileri düzenli olarak güncelleştirin: Neredeyse hep aynı kalan bir web sitesi, neden yine ziyaret edilmek istensin? Bilgilerinizi güncel tutarsanız, ziyaretçileriniz şirketinizin ciddi ve faaliyette olduğu mesajını alacaktır.

 


Bir yarışma düzenleyin: Bu, ziyaretçilerinizin web sitesine ve faaliyetlerinize ilgi duymasını sağlamak için harika bir yoldur. Bu tip bir uygulamalarda, kullanıcılarınızın görüşlerini sormanız, yarışmanın “pazar araştırma aracı” olarak da kullanılmasını sağlayacak ve önemini ikiye katlayacaktır. Ödüllerin büyük olması gerekmiyor, ancak eğlenceli ve hedef pazara yönelik olmalıdır. Bir başka faydası da, yarışmaya girdiklerinde katılımcılara şirket haberleri konusunda bilgilendirilmek isteyip istemediklerini sorabilirsiniz.

 

Bir e-posta haber bülteni gönderin: Bu popüler tanıtım taktiği aynı zamanda etkilidir. Binlerce abonenin olduğu bir liste oluşturmak yerine, hedef okuyuculara yönelik kaliteli bir liste oluşturmaya odaklanın. Gönderdiğiniz e-posta haber bülteninin kısa ve bilgilendirici olmasını sağlayın. Şirket tanıtımları kabul edilebilir, ancak gönderim periyotlarında fazla sık olmaya dikkat etmelisiniz.

 

Uygun e-posta gruplarına katılın: Zamanınız varsa, bir hedef e-posta listesine katılarak potansiyel müşterilerle tanışabilir ve onları işletmeniz hakkında bilgilendirebilirsiniz. E-posta listesi, belirli bir konuya ilgi duyan aboneler topluluğudur ve günde 10–100 e-posta gönderip alabilirler. E–posta grubuna üyelik, şirketinizin uygun bir pazarda hizmet vermesi durumunda yararlıdır. Örneğin, bir evcil hayvan dükkanının sahibi, evcil hayvan sahiplerinin posta listesine üye olabilir. Bir uzman olarak böyle bir listeye katılmak, işyerinizi potansiyel müşterilere tanıtma şansı yaratacaktır.

 

Müşterilerinizi tanıyın: Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini bilmek, pazarlama çalışmalarınızdan verim alabilmenizi sağlar. İstatistik çalışmalar ve izleme raporları sayesinde, web sitenizin ziyaretçilerine yönelik ilgi alanlarını daha sağlıklı belirleyebilirsiniz.

 

Web sitesi kullanım istatistikleri, insanların sitenize nasıl eriştiklerini ve sitede ne yaptıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır. İstediklerini bulabiliyorlar mı, yoksa sitenizdeki bazı sayfalar siteden ayrılmalarına mı neden oluyor? Sitenin içeriği ilgi çekici mi? Bu gibi soruların yanıtları, çevrimiçi pazarlama çalışmalarınızı daha etkili hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 25 Seyhan / ADANA / TURKEY Tel: 0322 431 11 54
Reklam ve Tanıtım Hizmetleri, Reklam ve Tasarım, Reklam Terimleri, Reklam Ürünleri, Reklam Ücretleri, Reklam Tabelası, Reklam ve Pazarlama, Reklam Tanıtım Yazıları, Reklam Türleri, Reklam Tanıtım Ajansları, Reklam Tanıtım, Reklam Tasarımları, Reklamcılık Eğitimi, Reklam Tanıtım Hizmetleri, Web Tasrım, Web Sayfa Tasarım, Web Tasarım Ajansları