E- Pazarlama Nedir? Adana

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

 

Pazarlamayı, klasik bakış açısıyla bir ürünün tüketici tarafından bilinmesi, talep edilmesi ve alınmasını sağlayan, bu çerçevede, birçok bileşeni bulunan planlanmış çalışmalar bütünü olarak tanımlayabiliriz. Geleneksel olarak bir şirket müşterilerine; yüz-yüze görüşme, posta veya telefonla görüşme yöntemleriyle ulaşır. Satış kanalı olarak adlandırılan bu değişik yöntemler, müşterilere ihtiyaçları olan ürünleri veya servisleri sunmayı amaçlar.

 

İnternetin yaygınlaşması ve iş hayatında kullanılmaya başlanması ile birçok iş alanı tüketicilerinin de dolaylı yönlendirmesi ile geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak interneti de etkin ve önemli bir kanal olarak kullanmaya başladı. “e-business” teriminin de ortaya çıkmasına neden olan bu değişim, elektronik ortamlarda alışverişi de geleneksel yöntemlere göre çok daha popüler hale getirdi.

Pazarlamada internet kullanımının geniş bir kitleye ulaşabilme imkanı, interaktif ilişki kurabilme, maliyetlerin azalması ve zaman tasarrufu gibi bir şirket için büyük önem taşıyan artıları düşünüldüğünde, yoğun kullanımının da nedenini açıklamış oluyoruz.

 

İçerisinde milyonlarca kullanıcının bulunduğu bir platform haline gelen internet, şirketler için de çok cazip bir müşteri potansiyeli anlamına geliyor. İnternette pazarlama daha hızlı, daha ucuz ve daha doğru sonuçlar verebilme özelliklerine de sahip.

 

Genel olarak internet üzerinde bir şirket kendisini tanıtabilmek için kendi web sayfaları kaynak olmak üzere, internet reklamlarını, arama motorlarını, tartışma gruplarını veya e-posta gönderim tekniklerini kullanabilir.

 

İnternet üzerinden yapılan pazarlamada en önemli konu, bir şirketin ulaşabileceği müşteri potansiyelinin çoğunlukla müşterilere bağlı olmasıdır.

 

Bir müşterinin  internet sayfalarında dolaşırken bir ürün ile ilgili reklamı görmesi şansa bağlıdır. Bu nedenle e-pazarlama kullanılan mecra ve yöntemler üzerinde araştırma yapmak, etkinlik ve hedef kitlelerini belirlemek mutlaka gerekiyor.

Thumbnail image

İletişim Bilgileri:
Anadolu Telefonlarımız

0322 431 11 54

0505 296 21 96

 

Atölye: Döşeme Mah. Mehmet Nuri Sabuncu Blv. No: 25 Seyhan / ADANA / TURKEY Tel: 0322 431 11 54
Reklam Teknikleri, Reklam Ürünleri, Reklam ve Promosyon, Reklam Tasarımı, Reklam Tanıtımı, Reklam Uzmanı, Reklam Tabela Firmaları, Reklamcılık Okulu, Reklam Tanıtım Hizmetleri, Web Tasarım Kampanyası, Reklam Tanıtımları İzle, Reklam Ve Tanıtım Ajansları, Web Tasarım Firmaları, Web Tasarımı Eğitimi, Web Tasarım Referans